Εισάγετε μια λέξη κλειδί

Μια φωτογράφιση, πολλές ιδέες

Μια φωτογράφιση, πολλές ιδέες

Η προετοιμασία μιας φωτογράφισης μοιάζει με αυτή του γάμου. Πρέπει να επιλέξεις πρώτα το ύφος και το στυλ που θέλεις να προβάλεις και μετά με τους κατάλληλους συνεργάτες να το αναδείξεις. Η επιλογή φωτογράφου είναι εξίσου σημαντική ώστε να οραματιστεί μαζί σου και να απογειώσει το θέμα. Οι τάσεις της κάθε χρονιάς είναι η έμπνευσή μας για να επιλέξουμε διακόσμηση, νυφικό, μακιγιάζ και χρώματα και να βοηθήσουμε την κάθε νύφη να ονειρευτεί. Κάθε φωτογράφιση πρέπει να αποτελεί πρόταση, να είναι πρωτότυπη και κάποιες φορές αντισυμβατική ή υπερβολική ώστε να δίνει επιλογές και να βάζει ιδέες στη μέλλουσα νύφη ακόμα κι αν δεν τις ακολουθήσει ή δεν τις επιλέξει για το δικό της γάμο.

Η ιδέα μιας φωτογράφισης σε κοραλί τόνους προέκυψε όταν το ‘Living color’ αναδείχτηκε σε χρώμα της χρονιάς από την Pantone. Ο φακός του Νίκου Μυλωνά έβγαλε το φωτεινό και ‘ζεστό’ αποτέλεσμα που θέλαμε, τα νυφικά που επιλέξαμε πλαισίωσαν το θέμα με τις απαλές τους αποχρώσεις και τα πρωτότυπα αξεσουάρ, το μακιγιάζ τόνισε τα όμορφα χαρακτηριστικά των κοριτσιών κι έδωσε ηλιοκαμένη όψη, έντονα λουλούδια έμπλεξαν με ‘άχρωμα’ φύλλα και η διακόσμηση ‘έπαιξε’ με τη διαχρονικότητα του κλασσικού Ελληνικού μαρμάρου, πλούσια χαλιά και εμβληματικές καρέκλες.  

Μια φωτογράφιση είναι πάντα μια πρόκληση ακόμα και για εμάς και μια ευκαιρία να δοκιμάζουμε νέες τάσεις και συνδυασμούς, να ξεπεράσουμε τα όρια μας και να βάλουμε ιδέες στις μέλλουσες νύφες!

Planning, Concept & Decoration, Favors, Printables: Bon bon studio https://www.bonbonstudio.gr/

Venue: Ble Pavillon http://www.intercatering.gr/place/ble-pavillon/

Bar services: Intercatering https://www.intercatering.gr/

Photography:
Nikos Mylonas https://nikosmylonas.gr/

Backstage photography:
Kostis Lagoudakis  https://www.kostislagoudakis.gr/
Giorgos Karavas http://giorgoskaravas.gr
Nantia Panagopoulou Nantia_Pann https://www.facebook.com/nantia.pan

Video: Vasilis Kallinteris https://www.vasiliskallinteris.com/

Floral creations: redboxdays.gr https://www.redboxdays.gr/

Furniture rentals: TORE http://tore.gr/

Makeup artist/hairstilist: Vasiliki Livadioti https://www.vasilikilivadiotis.com/

Skincare products: Dos cosmetics https://www.doscosmetics.com/dos-products/

Bridal dresses: Katia Delatola https://www.katiadelatola.com/

Bridal shoes: Once upon a shoe https://onceuponashoe.gr/

Jewellery: Elsa Mouzaki http://www.elsa.gr/

Tableware rentals: White Lilac www.whitelilac.gr

Cake & desserts: Pavlov’s lab https://www.pavlovslab.gr

Wedding letters & neon lights: The Letter Co http://theletterco.gr/en/home-en/

Models: Eva & Foteini Cristi models agency http://www.cristimodels.com/